לשיחה אישית עם המגשר/ת חייגו:
050-8505009

אנו מזמינים אתכם לפתור סכסוך ומחלוקת בדרך שונה, דרך נינוחה והרמונית, שתאפשר שיתוף פעולה ושליטה על התוצאה...

גישור משפחתי – אפשר להתגרש ולהישאר משפחה

אנחנו חיים בעולם דינמי. הכל משתנה כל הזמן. אמיתות שהיו עמנו שנים רבות מקבלות זוויות חדשות, מתרעננות במשמעויות אופטימיות וחיוביות.

במהלך מחציתה השניה של המאה ה-20 החלו שינויים בדפוסי הנישואים בקרב אוכלוסיות רבות, ובעיקר בחברות המתועשות, כאשר השינויים העיקריים הינם דחיית גיל הנישואין, עליה בהיקף הגירושין, לידות מחוץ לנישואין ועלייה בתעסוקת נשים ואמהות.

לפי נתונים סטטיסטים מתחתנים כ-40,000 זוגות בשנה בעוד שמתגרשים 11,000.

ב3 השנים האחרונות עלה היחס בין נישואין לגירושין פי 3!

הסיבה המרכזית לעליה המתמשכת במספר הגירושין טמונה בשינוי אורח חיי המשפחה.

המושג "משפחה" עבר גלגולים רבים, אך יחד עם זאת ישנן תכונות אשר תישמרנה לעד כחלק בלתי נפרד מהמושג הזה :  מקום להשתייך אליו, בטחון, כבוד הדדי ותמיכה.

לשמחתי, בימים אלו ממש אני ערה לשינוי בהגדרת "התא המשפחתי". זוגות נשואים אינם הבעלים הבלעדיים של כל הטוב הזה. גם אלו המתגרשים, או אם לאמץ את המושג החדש שהגו גווינט פלטרו וכריס מרטין בפרידתם- נפרדים מודעים – ממשיכים לקיים תא משפחתי שונה, אך לא פחות טוב מזה המוכר לנו כל כך. בהודעת הפרידה שלהם, רשמו השניים כי היום, לאחר פרידה מודעת, הם יותר קרובים מאשר היו אי פעם בכל שנות נישואיהם. זו בהחלט בשורה ושינוי תפישה אך זוהי גם דרך שקיימת שנים ונקראת – גישור משפחתי.

גישור משפחתי זו היא הדרך המדויקת לקיים את המשפחה, גם כשלא מצליחים לקיים זוגיות. השליליות שבמושג הגירושין מתנפצת אל מול הליך של הקשבה, כבוד הדדי והסכמה מודעת.

הליך גירושין אינו חייב להיות קטטה, בה שני הצדדים יוצאים פצועים ומדממים. הליך גירושין אינו עוד "פירוק חבילה" שבהכרח יפגע בכל המשתתפים. הליך גירושין איננו עוד מסחטה של כסף להליכים משפטיים. ולראיה, ב09.07.14 אושרה הצעת חוק המחייבת בני זוג מתגרשים לפנות לגישור משפחתי טרם הגשת תביעותיהם לבית המשפט. יותר ויותר אנשים למדים כי גישור משפחתי הוא הדרך הטובה ביותר, היעילה ביותר והחסכונית ביותר לניהול תהליך כה רגיש. ומעבר לכך, גישור משפחתי נותן לכם הזדמנות להישאר משפחה, לשמור על הקירבה הזו שלא כדאי להתיר .

זוגיות טובה זה דבר נפלא, ממלא ותומך. אך זוגיות שלילית – עדיף שתסתיים ויפה שעה אחת קודם. לא הצלחתם כזוג? קורה. אך זה ודאי לא אומר שום דבר על היותכם חברים, על היותכם הורים לילדים נפלאים. תשננו את המושג "היפרדות מודעת" – לא נהיה זוג אך תמיד נישאר משפחה, נדע לתקשר ולעמוד יחד באתגרים משותפים (כגון גידול ילדים), נשמור על כבוד ואמפתיה הדדית, על הקשר המיוחד עם בני הדודים, הסבים והסבתות.

 סטטיסטית, מרבית הגירושין מתקיימים בשנה ה-25 לנישואים, אחרי שנים רבות של חיים משותפים. האם באמת אפשר להביא לנתק מוחלט אחרי כל כך הרבה שנים של חוויות משותפות?

גם אם נקרא לזה "היפרדות מודעת", גם אם נתעקש לקרוא לזה גירושין, הדרך היחידה אשר תתמוך בכם, בחיבור תוך כדי פרידה, בהעצמה שלכם במקום שאולי נראה לכם ככישלון, באפשרות להסתכל על דברים בעיניו של הפרטנר – זהו גישור משפחתי.

מרכז חיבורים מברך על אישור הצעת החוק להפניה לגישור. ואם זוג אחד או שניים, שלא שקלו את האופציה הזו קודם– ינהלו את הליך ההיפרדות שלהם בעזרת גישור משפחתי, הצלחנו.

 • ניתן ליצור קשר עם מגשר זמין במספר טלפון נייד 050-8505009

  צרו קשר

  לפגישת ייעוץ חינם
  ולפרטים נוספים חייגו 050-8505009

  או השאירו פרטים ונתקשר:

  שם:

  נייד:

  מייל:

  נושא:

 • גישור בתקשורת

  No data available!

 • לכל הכתבות >>
  דילוג לתוכן